Edukacyjny program muzyczny

Rytmika Doremika

w Bydgoszczy
już od 09.2023

Jedyny taki rytmiczny program edukacyjny, który stworzyliśmy z myślą o dzieciach w wieku od 1,5 roku życia. Doremik bawi, uczy i rozwija poprzez pobudzanie wielu zmysłów z głównym naciskiem na słuch.
Doremik rozwinie koordynację ruchową, wyostrzy słuch, pobudzi wyobraźnię, nauczy gry na instrumentach perkusyjnych i przede wszystkim sprawi, że Twoje dziecko pokocha muzykę!

kameralne grupy

rozwój słuchu

nauka i zabawa

Jedyna taka

Rytmika Doremika

Doremik to nasz autorski muzyczny program edukacyjny przeznaczony dla dzieci od 1,5 roku życia. Zawiera interesujące i rozwijające treści, dostosowane do każdej grupy wiekowej. Począwszy od nauki współpracy w grupie poprzez usprawnienie koordynacji ciała, śpiew, taniec, grę na instrumentach i rozwój małej motoryki, aż po wprowadzanie pojęć z nomenklatury muzycznej.
Obok nauczyciela Doremik uczestniczy w zajęciach stając się narratorem w poszczególnych ćwiczeniach.

Grupy Wiekowe

WESOŁE WIOLINKI 1,5-2 lata
Zajęcia przeznaczone dla rodzica z dzieckiem. Zawierają wiele zabaw ruchowo muzycznych, taniec oraz zadania słuchowe tj. interpretacja ruchowa muzyki, czy reagowanie na słyszaną melodię. Pomagają dziecku odnaleźć swoje miejsce w grupie i uczą nawiązywania relacji z rówieśnikami.
SKOCZNE NUTKI 2-3 lata
Zajęcia z udziałem rodzica. Rozwijają m.in. umiejętność współpracy w grupie, koordynację ruchową, klasyfikowanie dźwięków np. na ciche i głośne. Dzieci wykonują proste zadania z użyciem instrumentów muzycznych, stymulują swoje ucho łącząc dźwięki z obrazem.

Grupy Wiekowe

RADOSNE DŹWIĘKI 3-4 lata
Grupa w której zalecamy, aby rodzice pozostawiali dzieci same na zajęciach. Uczymy się naszych muzycznych zasad i reguł. Kształtujemy poczucie rytmu i samodzielne reagowanie na sygnały i zmiany w muzyce. Rozwijamy także umiejętność współpracy w grupie.
MOCNE AKCENTY 4-5 lat
W najstarszej grupie wiekowej dzieci samodzielnie uczestniczą zajęciach. Oprócz standardowych zagadnień rytmicznych, pojawiają się ćwiczenia dykcyjne, wprowadzamy podstawowe zagadnienia muzyczne także zapis nutowy, ćwiczymy pamięć ucząc się tekstów piosenek oraz wspólnie muzykujemy.

Gdzie nas znajdziesz?

Zapraszamy do placówki
w Bydgoszczy
już od 09.2023

Piosenki i zabawy
Wprowadzamy nasze autorskie piosenki i zabawy muzyczne, które stworzyliśmy specjalnie na potrzeby naszego programu.
Kameralne grupy
Cenimy komfort naszych uczniów. Dlatego na zajęciach jest max 5 dzieci z rodzicami lub 6 w przypadku zajęć bez udziału rodziców.
Ciekawy program
Każdej grupie wiekowej dostosowujemy zagadnienia i treści, które odpowiadają percepcji dzieci uczestniczących w zajęciach.
Materiały dodatkowe
Kiedy dziecko jest chore i nie może uczestniczyć w zajęciach otrzymuje od nas materiały do samodzielnej zabawy w domu.
Nasz styl muzyczny
Dzieci mają możliwość zabawy przy muzyce w różnych stylach co dobrze wpływa na ich późniejszą estetykę muzyczną.
Wykfalifikowani nauczyciele
Nasi nauczyciele to zawodowi muzycy różnych fakultetów. Dzięki temu na zajęciach dzieci zawsze obcują z żywym instrumentem.

Najczęściej zadawane pytania:

Najlepiej, aby dziecko miało ukończone 18 miesięcy i opanowało umiejętność chodzenia. Jest to ważne dla realizacji ćwiczeń, ale nie wyklucza Malucha z możliwości dołączenia do grupy. Trzeba jednak pamiętać, że 6 miesięcy różnicy w wieku na tym etapie rozwoju jest jednak znacząca. Zalecamy, aby podjąć decyzję wspólnie z nauczycielem prowadzącym po zajęciach próbnych.
Mamy zasadę mówiącą o tym, że jeden z rodziców jest obecny na zajęciach z dzieckiem i prosimy o przestrzeganie tej reguły. Główną przyczyną jest utrzymanie odpowiedniej ilości osób w sali, dzięki czemu każdy z uczestników ma odpowiednią dla siebie przestrzeń.
W starszych grupach zdarza się, że prosimy dzieci, aby przypomniały sobie słowa piosenki w domu. Są to rzadkie sytuacje, zwykle gdy mamy ku temu wyraźny powód np. przygotowanie do pokazu dla rodziców
Rytmika Doremika trwa 45 min od momentu wejścia na salę do piosenki końcowej. Każda grupa wiekowa ma jednak trochę inną proporcję czasową ćwiczeń i zabawy.
Dzieci w starszych grupach bardzo pilnują zasad, które wspólnie ustalamy. Jedna z nich brzmi: „na zajęciach bawię się bez rodziców”, dlatego prosimy o wcześniejsze przygotowanie dziecka na to, że do klasy wejdzie samo.
Wolimy, aby na zajęciach ograniczać robienie zdjęć. Mamy przeznaczony do tego czas pod koniec semestrów, wówczas prosimy, aby wykonywać zdjęcia za ogólną zgodą wszystkich rodziców grupy.
Nie, w naszej szkole nie odrabiamy lekcji. Jednak jeden raz w miesiącu można odwołać zajęcia i zwracamy kwotę 15 zł za tę lekcję. Ponadto każdy uczeń ma udostępnione materiały z zajęć na których go nie było i może w domu pobawić się z rodzicami lub rodzeństwem.

Darmowa lekcja testowa

Wypełnij formularz,
oddzwonimy!

Zajęcia zaczynamy od września 2023. Możesz już teraz zarezerwować miejsce w grupie na zajęcia rytmiczne w Bydgoszczy.

pianinoskrzypceśpiewgitara